Galeria

ZABAWA KARNAWAŁOWA 2020
WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA 2019
ZAKOŃCZENIE ROKU (31 LIPCA 2019)
ŻŁOBKOWE METAMORFOZY
PRZEJAZD STRZYŻOWSKĄ KOLEJKĄ KOŁOWĄ
DZIEŃ RODZINY 2019
WALENTYNKI 2019
ZABAWA KARNAWAŁOWA 2019
Upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka 2019
WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA 2018
ZABAWY DOWOLNE 2018/2019
ZAJĘCIA EDUKACYJNE 2018/2019 - PONIEDZIAŁKI
ZAJĘCIA MUZYCZNE 2018/2019 - WTORKI
ZAJĘCIA KONSTRUKCYJNO - MATEMATYCZNE 2018/2019 - ŚRODY
ZAJĘCIA EKOLOGICZNE 2018/2019 - CZWARTKI
ZAJĘCIA PLASTYCZNE 2018/2019 - PIĄTKI
URODZINY 2018/2019
ADAPTACJA - WRZESIEŃ 2018
ZAKOŃCZENIE ROKU (31 LIPCA 2018)

Już poraz trzeci pożegnaliśmy dzieci odchodzące do Przedszkola. Dzieci wspólnie z Opiekunkami oraz rodzicami zatańczyli do piosenek w wakacyjnym klimacie: „Lato płynie do nas”, „Razem z latem ja” jak również zaprezentowały zabawę „Wielka Dżungla”. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za owocną współpracę, po czym nastąpiło wręczenie Dyplomów, Biretów oraz upominków Absolwentom Żłobka. Po części artystycznej dzieci udały się na zdrowy soczek i pyszne chrupki 🙂

DZIEŃ RODZINY (7 Czerwca 2018)

7 Czerwca obchodziliśmy Dzień Rodziny. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły do piosenek: „Tęcza nad łąką”, „Tra la la dla Mamy” oraz „Tato, idzie lato”. Wychowanka najstarszej grupy zarecytowała wierszyk skierowany do Rodziców. Na koniec dzieci wręczyły prezenty wykonane z pomocą Wychowawców, na pamiątkę dostając słodkie upominki. Uroczystość uświetniły swoją obecnością władze miasta w osobie Pana Burmistrza Mariusza Kawy oraz jego zastępcy Dagmary Preisner.

Zabawa karnawałowa 2018

Dzieci przebrane w przepiękne i różnorodne stroje bawiły się w rytm ich ulubionych przebojów.

Wizyta Św. Mikołaja 2017

W tym roku dzieci prócz części artystycznej i wierszyka recytowanego przez wychowankę trzeciej grupy przygotowały również upominek dla Świętego Mikołaja w postaci odbitych dłoni z życzeniami.

Zakończenie roku 2016/2017

Drugie już zakończenie roku w historii żłobka odbyło się 31 Lipca 2017 roku. Wydarzenie rozpoczęliśmy krótkim aczkolwiek uroczym przestawieniem zawierającym wakacyjne piosenki oraz wspólnie zarecytowany wiersz „Pożegnanie żłobka”. Kolejnym punktem programu było wręczenie upominków wszystkim dzieciom oraz dyplomów i biretów absolwentom. Po podziękowaniu kadrze oraz rodzicom przez Panią Dyrektor Ewę Bator – Rokitę oraz przemowie Burmistrza Mariusza Kawy wszyscy udaliśmy się na poczęstunek.

Dzień Rodziny (2 Czerwca 2017)

2 Czerwca świętowaliśmy Dzień Rodziny. Dzieci przygotowały dla rodziców prezent artystyczny w postaci piosenek 'Jesteśmy Jagódki’, 'Tralala dla Mamy i Taty’, 'Kocham Cię, Ti amo, Je taime’. Wspólnie zaprezentowały również wierszyk dla rodziców. Razem z ciociami wykonały też upominki w postaci kwiatów dla mam oraz obrazków dla tatusiów. Po części artystycznej rodzice w podziękowaniu wręczyli dzieciom torby pełne słodyczy.

Dzień Dziecka (1 Czerwca 2017)

1 Czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Dzieci bawiły się na żłobkowym placu zabaw, a jednymi z wielu atrakcji były: malowanie kredą, puszczanie baniek mydlanych, zabawy z chustą animacyjną, zawody z piłkami.

Wdrażanie do samodzielności

Wdrażanie profilaktyki oraz czynności ułątwiających samodzielne funkcjonowanie: spożywanie posiłku (posługiwanie się sztućcami), dbanie o zdrowy uśmiech (szczotkowanie zębów), sygnalizowanie potrzeb fizjologicznych (korzystanie z toalety)

Zajęcia dydaktyczne

Zajęcia dydaktyczne realizowane są codziennie. Obejmują obszary edukacji: muzycznej, konstrukcyjno – matematycznej, ekologicznej, manualnej oraz edukacyjnej z uwzględnieniem celebrowania poszczególnych świąt: Dzień Dziecka, wizyta Świętego Mikołaja, Dzień Książeczki, Dzień Ziemi, Święto Niepodległości.

Prace plastyczne

Galeria prac plastycznych wykonywanych na zajęciach manualnych

Zabawy dowolne

Zabawy dowolne, to wszystkie te zabawy, które dzieci realizują według własnych zainteresowań: zabawy konstrukcyjne, zabawy tematyczne (obowiązki domowe), wyścigi samochodowe, zabawa lalkami, układanie puzzli, pociągu z wagoników.

Plac zabaw / Spacery

Spacer to przede wszystkim solidna dawka tlenu. Dotleniony organizm dobrze funkcjonuje, mózg lepiej się rozwija, na buzi pojawiają się zdrowe rumieńce. Ruch na świeżym powietrzu służy dzieciom jeszcze lepiej. Codzienne spacery dostarczają także dawki witaminy D syntetyzowanej pod wpływem promieniowania słonecznego, nawet tego przesianego przez chmury. Podczas spaceru w asyście pań opiekunek dzieci trzymają pluszowego jamnika za uchwyty ucząc się dzięki temu coraz większej samodzielności. Na placu zabaw dzieci korzystają ze zjeżdżalni, karuzeli, samochodu, huśtawki oraz bujaków. Piaskownica przykryta jest zasłonami, aby w słonecznie dni móc odpocząć w cieniu.

Urodziny

Urodziny dzieci uczęszczających do żłobka obchodzone są według przygotowanego kalendarza. Każdy jubilat otrzymuje upominki w postaci: korony z cyfrą urodzin, medalu, balonami, kartki z życzeniami od cioć oraz tablicy z własnym zdjęciem i odbitymi dłońmi dzieci na odwrocie. Jubilat jest otaczany przez pozostałe dzieci w koło, które śpiewają wspólnie „Sto lat”.

Zabawa karnawałowa 2017

Podczas zabawy karnawałowej dzieci przebrane w piękne stroje tańczyły w rytm dziecięcych przebojów, uczestniczyły w zabawach integracyjnych oraz z chustą animacyjną.

Wizyta Św. Mikołaja 2016

Już po raz drugi dzieci w Żłobku Samorządowym w Strzyżowie odwiedził Święty Mikołaj. Spotkanie przyspożyło dzieciom wiele radości i niezapomnianych chwil. Wspólnie z paniami opiekunkami zaśpiewały poznane dotychczas piosenki, natomiast rodziców zaprosiły do zabaw ruchowych.

Dzień Chłopca 2016

Chłopcy uczęszczający do Żłobka Samorządowego w Strzyżowie otrzymali z okazji ich święta laurkę w kształcie piłki nożnej z własnym zdjęciem oraz z życzeniami na odwrocie.

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 odbyło się 29 Lipca. Dzieci zaprezentowały piosenki poznane w trakcie całego roku szkolnego ora uczestniczyły w zabawach ruchowych wraz z rodzicami. Panie opiekunki wręczyły młodszym podopiecznym upominki oraz dyplomy, natomiast dzieci, które odchodziły ze żłobka otrzymały dodatkowo kotylion absolwenta oraz biret odpowiednio różowy dla dziewczynki oraz granatowy dla chłopca. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Szanowny Pan Burmistrz Waldemar Góra, który po podziękowaniu oraz życzeniach wręczył dzieciom upominki. Po przemowie Szanownej Pani Dyrektor wszyscy udali się na poczęstunek.

Galeria Absolwentów

Galeria Absolwetnów Żłobka Samorządowego w Strzyżowie z podziałem na poszczególne grupy i roczniki

Dzień Rodziny 2016

Z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci wręczyły zaproszonym rodzicom upominki w postaci kwiatka ze zdjęciem dla Mamy oraz krawata dla Taty, które dzieci ozdobiły na odwrocie.

Dzień Dziecka 2016

Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie dzieci mogły świętować na żłobkowym placu zabaw, puszczać bańki mydlane, rysować kolorową kredą na gumowej płycie. Po powrocie na salę każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie na tle klauna.

Walentynki 2016

Z okazji Walentynek dzieci wręczyły rodzicom serca z masy solnej, które pomalowały farbą na czerwono oraz ozdobiły kuleczkami cukierniczymi.

Wizyta Św. Mikołaja 2015

Pierwsza wizyta Świętego Mikołaja w żłobku sprawiła dzieciom wiele emocji. Dzieci wypatrywały go przez okno, nasłuchiwały dzwoneczka, który oznacza jego nadejście. Po wręczeniu upominków dzieci w podziękwoaniu zaprezentowały poznane dotąd piosenki i zaprosiły wyczekiwanego tak długo Gościa do wspólnej zabawy. Profesjonalną sesję zdjęciową oraz indywidualne zdjęcia pamiątkowe wykonała Pani Marzena Arciszewska (Facebook: Marzena Arciszewska Fotografia).

Tworzenie Żłobka

Wrzesień 2015 upłynął pod znakiem wielkich przygotowań oraz ostatnich poprawek przed uroczystym otwarciem żłobka. Nowy i bezpieczny plac zabaw, bogato wyposażone sale oraz ich kolorowy wystrój ostatecznie były gotowe na 1 Października.